Przemysław Włodarczyk
PRZEMYSŁAW WŁODARCZYK
DORADCA PODATKOWY / RADCA PRAWNY
+48 792 373 111
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

PRZEMYSŁAW WŁODARCZYK

Jest licencjonowanym doradcą podatkowym oraz radcą prawnym, absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. W trakcie studiów ukończył Szkołę Prawa Amerykańskiego. Przez 5 lat pracował w PricewaterhouseCoopers, jednej z największych firm doradczych w Polsce i na świecie.

Specjalizuje się w doradztwie z zakresu podatku od towarów i usług ze szczególnym uwzględneniem jednostek samorządu terytorialnego, podatku od nieruchomości, podatkach dochodowych, w zakresie postępowań podatkowych i sądowo-administracyjnych, a także we wdrażaniu efektywnych podatkowo struktur finansowania działalności gospodarczej oraz przeprowadzaniu restrukturyzacji i przekształceń.

Brał udział w licznych przeglądach, które pozwoliły na zidentyfikowanie znacznych oszczędności podatkowych. W ramach postępowań podatkowych doradzał także dużym koncernom w celu zminimalizowania ryzyka wydania decyzji wymiarowej. Reprezentował podatników w trakcie kontroli podatkowych oraz w ramach postępowań sądowoadministracyjnych, w tym przed Naczelnym Sądem Administracyjnym. Skutecznie reprezentował jednostki samorządu terytorialnego w postępowaniach o zwrot podatku VAT, a także polskich klientów w postępowaniach podatkowych prowadzonych w Wielkiej Brytanii przez angielski urząd podatkowy (HMRC).

Zobacz Artykuły
Michał Kłodawski
Michał Kłodawski
RADCA PRAWNY
+48 602 877 336
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Michał Kłodawski

Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, radca prawny. Posiada szerokie doświadczenie w obsłudze korporacyjnej spółek prawa handlowego, w zakresie prawa cywilnego, autorskiego i prasowego, postępowań sądowych oraz windykacji. Przez ponad 3 lata prowadził działalność w ramach jednej z największych firm prawniczych w Polsce – Kochański, Zięba, Rapala i Partnerzy sp. j. z siedzibą w Warszawie.

Prowadzi kompleksowe doradztwo prawne na rzecz przedsiębiorców, w szczególności w zakresie prawa umów, prawa gospodarczego, prawa pracy i ochrony danych osobowych (RODO). Zajmuje się też stałą obsługą prawną podmiotów świadczących usługi zdrowotne, szczególnie w obszarach prawa medycznego i prawa zamówień publicznych, jak również reprezentuje te podmioty przed Krajową Izbą Odwoławczą (KIO) i Wojewódzką Komisją ds. Orzekania o Zdarzeniach Medycznych. Posiada szerokie doświadczenie procesowe, reprezentując klientów w postępowaniach sądowych.

W zakresie prawa umów i prawa własności intelektualnej, a w tym prawa autorskiego, świadczy doradztwo na rzecz klientów realizujących projekt w ramach Wystawy Światowej EXPO Dubaj 2020. Zajmuje się również kompleksową pomocą prawną dla zagranicznych inwestorów w Polsce – od założenia spółki, przez wypracowanie niezbędnych procedur wewnętrznych (np. polityka AML, RODO), po stałą obsługę w sprawach bieżących.

Zobacz Artykuły
Andrzej Kłodawski
Andrzej Kłodawski
RADCA PRAWNY
+48 602 680 630
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Andrzej Kłodawski

Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego, radca prawny. Ukończył aplikację sędziowską i zdał egzamin sędziowski uprawniający go do pełnienia funkcji sędziego sądu powszechnego. Od ponad 30 lat pracuje jako radca prawny w Fiat Auto Poland S.A.

Niezależnie od działalności jako in-house lawyer, od ponad 20 lat prowadził indywidualną działalność gospodarczą w ramach kancelarii radcy prawnego. Posiada szerokie doświadczenie w zakresie prawa spółek handlowych, prawa cywilnego i prawa pracy. Udzielał kompleksowych porad prawnych na rzecz jednych z największych w Polsce spółek z m.in. z branży włókienniczej i metalurgicznej.

Od wielu lat z powodzeniem prowadzi współpracę z dealerami samochodowymi w ramach działalności w Fiat Auto Poland S.A., jak również doradza i reprezentuje podmioty gospodarcze w ramach działalności kancelaryjnej.

Zobacz Artykuły